Depilacja woskiem

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej
Mezoterapia
24 października, 2019
Aloes - kosmetyki i zabiegi kosmetyczne z aloesem
Aloes
25 października, 2019

Depilacja woskiem

Depilacja woskiem - pasta woskowa bez tajemnic- zabieg krok po kroku

Depilacja woskiem - pasta woskowa bez tajemnic- zabieg krok po kroku

Istnieje wiele metod, dzięki którym możemy cieszyć się gładką skórą na dłużej. Likwidowanie niechcianego owłosienia to bardzo powszechna praktyka. Wśród wielu sposobów nadal sporym zainteresowaniem wyróżnia się depilacja woskowa. Ta od lat używana technika pozwala pozbyć się włosków z różnych partii ciała na długi czas. Salony kosmetyczne oferują specjalistyczne zabiegi depilacji woskowej. Z kolei w sklepach można kupić zestawy, które pozwalają na wykonanie depilacji w domu. Mimo tego, że taki zabieg jest dość bolesny, zdobył wielką popularność. Wszystko za sprawą tego, że to prosty i szybki sposób na usunięcie niechcianego owłosienia. A rezultaty utrzymują się do kilku tygodni.

Jak działa depilacja woskowa?

Depilacja woskowa, choć nie należy do najprzyjemniejszych, wyróżnia się jako prosty zabieg usuwania włosów. Cały sekret tkwi w tym, że na obszar ciała, z której mają zostać usunięte, aplikuje się wosk, za pomocą którego włosy są wyrywane. Należy pamiętać, że wosk powinien być zaledwie lekko podgrzany do półpłynnej formy, żeby nie parzył. Na rozprowadzony na skórze wosk nakłada się paski materiału i pozostawia do chwili, aż wosk zgęstnieje. Dopiero potem materiał odrywa się szybkim ruchem odwrotnie do kierunku wzrostu włosa. Dzięki temu, że wosk przenika do wnętrza, włosy wyrywają się wraz z cebulkami.

Chociaż depilację woskiem da się przeprowadzić samodzielnie, polecane jest korzystanie z ofert gabinetów kosmetycznych. Doświadczona kosmetyczka przeprowadza depilację woskową profesjonalnie. Dzięki temu zabieg trwa krócej i daje większą pewność właściwego wykonania. Ponadto przy profesjonalnych zabiegach depilacji woskowej, kosmetyczki używają specjalnych kosmetyków, które znieczulają na czas zabiegu, a po nim hamują odrost włosków. Okolicami, które można depilować przy użyciu wosku są nie tylko pachy i nogi, ale też wąsik, ramiona, ręce lub pachwiny i bikini głębokie.

W jaki sposób przygotować się na zabieg depilacji woskowej?

Na zabieg depilacji woskową warto się przygotować. Na parę dni przed zabiegiem warto zastosować porządny peeling, który ściągnie martwy naskórek. Nie należy jednak korzystać z solarium ani wybierać się na zabiegi kosmetyczne, jakie mogłyby uwrażliwić skórę. Bezpośrednio przed zabiegiem lepiej nie smarować się kremami i balsamami, dlatego że mogą przeszkadzać w przywieraniu wosku.

Również długość włosków w trakcie zabiegu ma znaczenie. Jeśli będą zbyt krótkie, okażą się trudne do wyrwania. Z kolei zbyt długie mogą sprawiać większy dyskomfort w czasie usuwania. Decydując się na depilację woskową najlepiej wstrzymać się, aż włoski osiągną długość około 0,5 centymetra. Wówczas łatwo wlepią się w wosk, a zabieg przyniesie spodziewane rezultaty.

Przed zabiegiem depilacji woskową należy dokładnie obejrzeć swoje ciało. Depilacji woskiem nie należy wykonywać w przypadku nowych skaleczeń, blizn czy widocznych naczynek włosowatych. Wszystkie brodawki i pieprzyki muszą zostać zgłoszone, żeby w trakcie zabiegu ich nie naruszyć. Warto także dowiedzieć się, które choroby uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Wszystkie informacje dotyczące przeciwwskazań powinny być przekazane przez kosmetologa.

Warto też ocenić ile czasu skóra z reguły potrzebuje na odnowienie. Po depilacji woskiem może być lekko opuchnięta i zaczerwieniona. Z tej przyczyny lepiej nie korzystać z zabiegu niedługo przed ważnym wydarzeniem.

W jaki sposób zadbać o skórę po zabiegu depilacji woskiem?

Po zabiegu szczególnie ważne jest neutralizowanie zaczerwienienia i podrażnień. W tym celu warto zatroszczyć się o właściwe nawilżenie skóry. Po zabiegu depilacji woskiem sprawdzają się preparaty z dodatkiem aloesu albo panthenolu, które mają działanie kojące podrażnienia. Pozostałe używane kosmetyki powinny być dedykowane dla skóry wrażliwej.

Aby nie narażać skóry na zwiększenie podrażnień, niewskazane używać dezodorantów, kosmetyków perfumowanych albo zawierających alkohol. Te ostatnie dodatkowo wysuszają skórę. Wysoka temperatura również może mieć negatywny wpływ na kondycje skóry po zabiegu depilacji woskiem. Z uwagi na to na parę dni lepiej zrezygnować z łaźni parowej, jacuzzi lub gorących kąpieli.

Zalety depilacji woskiem

Wielką zaletą depilacji woskowej jest to, że wyrwane włosy nie odnawiają się przed następne 3-4 tygodnie. Regularne wizyty w salonie kosmetycznym i częste usuwanie włosów je osłabia, co sprawia, że ich usuwanie jest jeszcze prostsze i jeszcze bardziej komfortowe. Ponadto cieńsze i delikatniejsze włosy są mniej widoczne. Choć depilacja woskowa nie należy do najprzyjemniejszych, w porównaniu do pozostałych metod nie skutkuje uczuciem swędzenia i pieczenia po zabiegu.

Depilacja woskowa daje długi efekt, ze względu na to, że włosy wyrywane są wraz z cebulkami. Na dodatek można z niej korzystać w stosunku do prawie każdej partii ciała. A efekt gładkiej skóry uzyskiwany jest od razu po zabiegu. Co więcej depilacja woskowa jest ogólnodostępna. Oferuje ją wiele gabinetów kosmetycznych pełnych profesjonalnej obsługi, która, wykona zabieg poprawnie i starannie. Co ważne depilacja jest również bezpieczna.

Depilacja Toruń cennik

Komentarze są wyłączone.