Endermologia LPG- skuteczne modelowanie sylwetki

Depilacja laserowa rodzaje i metody depilacji - Gabinet kosmetyki laserowej Toruń
Przegląd technik depilacji laserowej
25 września, 2019
Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej
Mezoterapia
24 października, 2019

Endermologia LPG- skuteczne modelowanie sylwetki

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry

Endermologia LPG to nowatorski zabieg , mający na celu wymodelowanie sylwetki, poprzez walkę z nadmierną tkanką tłuszczową, rozstępami czy cellulitem. Ten nowoczesny patent to rodzaj masażu mechanicznego, wykonywanego przy użyciu specjalnej głowicy, jaki daje klientkom niezwykły komfort i relaks. Takie leczenie jest zupełnie bezinwazyjne oraz pomaga w wygładzeniu skóry już w ciągu kilku zabiegów. Zostało stworzone dla kobiet i dla mężczyzn, którzy marzą o pięknym wyglądzie bez wyczerpujących ćwiczeń i ścisłej diety. Endermologię można stosować na całym ciele albo miejscowo na przykład na udach, pośladkach, brzuchu czy twarzy.

Na czym polega Endermologia LPG?

Endermologia LPG wykonywana jest przez specjalistycznie przeszkolonego lekarza lub kosmetologa. Pierwszy zabieg poprzedza konsultacja, podczas której specjalista przeprowadza z pacjentem krótki wywiad, dzięki któremu pozna ogólny stan zdrowia, styl życia oraz zbada problem oraz idące za nim oczekiwania.

Przeznaczona do zabiegu maszyna, jest wyposażona w opatentowane rolki umieszczone w głowicy. Cykl masażu działa na zasadzie zasysania i ugniatania skóry w różnych kierunkach o dostosowywanej sile, który stymuluje proces uwolnienia tłuszczu (lipozy), pobudza krążenie krwi oraz metabolizm, a do tego wspiera wydalanie toksyn z organizmu i produkcję kolagenu, elastyny i kwasu hialuronowego.

Na czas trwania zabiegu pacjent ma specjalny kostium jednoczęściowy, który podnosi komfort i zapobiega zaciąganiu włosków oraz szczypaniu skóry, a do tego ułatwia rolkom poślizg. Właściwie wyregulowana i dostosowana do pacjenta intensywność masażu sprawia, że zabieg nie wymaga znieczulenia, jest zupełnie bezbolesny, a jego działanie wpływa na dobre samopoczucie. Zazwyczaj zabieg trwa 30 – 45 minut, a dla uzyskania doskonałych efektów zaleca się przyjecie serii 10 – 20 zabiegów, pobieranych w częstotliwości od 2 do 3 razy w tygodniu.

Jakie są efekty zabiegu?

Endermologia LPG ma wiele dobrych efektów. Już po 3 zabiegach, stają się one zauważalne: usunięty nadmiar tkanki tłuszczowej wyraźnie wpływa na zmniejszenie obwodów kolejnych partii ciała, co korzystnie działa na kształt sylwetki, która wspaniale się modeluje i wyszczupla. Na dodatek cellulit zostaje pomniejszony, a blizny, rozstępy oraz zmarszczki są o wiele mniej zauważalne i mocno wygładzone. Endermologia LPG posiada też świetny wpływ na skórę. Pomaga ją ujędrnić i rozświetlić, co sprawia, że skóra nie jest już wiotka, a zregenerowana i odmłodzona. Innymi efektami zabiegu są pobudzenie krążenia krwi i limfy, zmniejszone obrzęki oraz ogólne rozluźnienie mięśni.

O czym należy pamiętać po przyjęciu zabiegów?

W wyniku endermologii LPG mogą ukazać się drobne siniaki, a na 3 lub 4 dni skóra może stać się miejscowo czuła na dotyk, dlatego szczególnie ważne jest zachowanie odpowiedniej pielęgnacji. Jest to o tyle istotne ze względu na to, że poprawna dbałość o samopoczucie i stan zdrowia pomoże w zachowaniu efektów endermologii na dłużej.

Trzeba w głownej mierze pić dużo, najlepiej 2 – 2,5 litra, wody niegazowanej, która wspiera wydalanie tkanki tłuszczowej i toksyn z organizmu. Tak samo kluczowe jest utrzymanie zdrowej diety. Przede wszystkim korzystne będzie pożywienie z małą zawartością sodu, soli, tłuszczów oraz niskim indeksem glikemicznym.

Zatrzymaniu długotrwałych efektów endermologii służy także systematyczna fizyczna aktywność. Trzeba jednak uważać, aby nie przemęczać ciała i uprawiać lżejszą formę gimnastyki, która wesprze w zachowaniu sprawności i zdrowia, a także przyczyni się do ciągłego spalania tłuszczu.

Należy także zadbać o właściwe nawilżenie ciała, zwłaszcza w partiach, w których były obecne blizny, rozstępy albo cellulit. W tym celu dobrze jest stosować balsamy albo emulsje ujędrniające. Zawarte w nich składniki pomnożą działanie oraz zwiększą zadowolenie z zabiegu.

Zalecane jest, by po skończeniu serii zabiegów, na niej nie poprzestawać. Zastosowanie zabiegów utrzymujących efekty raz na miesiąc lub dwa, przeciwdziała nawrotom zalegania tłuszczu w tkankach.

Przeciwwskazania korzystania z endermologii LPG

Pomimo wszystkich zalet endermologii LPG oraz działania, które jest zupełnie bezpieczne i nieinwazyjne znajdzie się sporo przeciwwskazań, do przeprowadzenia takiego zabiegu. Większość z nich łaczy się bezpośrednio z kondycją organizmu i ze stanem zdrowia pacjenta. Do najbardziej istotnych należą przed wszystkim najtrudniejsze choroby, takie jak aktywne nowotwory albo choroby krwi (w tym przyjmowanie leków np. przeciwzakrzepowych) oraz układu krążeniowego, jak zapalenie żył i żylaki.

Wykluczenie stanową także uszkodzenia oraz choroby skóry (np. bielactwo), infekcje oraz przepuklina. Decydowanie się na zabieg nie jest także wskazane kobietom karmiącym piersią oraz kobietom w ciąży. Najwcześniej, endermologię LPG można wykonać 5 miesięcy po naturalnym porodzie dziecka oraz przy cesarskim cięciu po 7 miesiącach.

W przypadku osób, które mają wstawione kolczyki lub implanty nie ma zakazów do przebycia zabiegu, ale trzeba pominąć te partie ciała w trakcie endermologii LPG. Nie należy też poddawać zabiegowi takich miejsc, gdzie są tłuszczaki, pieprzyki, nowe blizny albo w stanie zapalnym. Te obszary także należy ominąć.

Komentarze są wyłączone.