Endermologia LPG skuteczne usuwanie cellulitu i ujędrnianie skóry
Endermologia LPG- skuteczne modelowanie sylwetki
25 września, 2019
Depilacja woskiem - pasta woskowa bez tajemnic- zabieg krok po kroku
Depilacja woskiem
24 października, 2019

Mezoterapia

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Mezoterapia nowoczesne zabiegi medycyny estetycznej

Zadbane, gładkie i bujne włosy oraz jędrna skóra są naszą wizytówką, dla wielu z nas dbanie o nie jest jednym z najważniejszych elementów naszego wyglądu. Włosy jak i skóra często rzucają się w oczy, ponieważ są prawie bez przerwy na widoku i są faktycznym odzwierciedleniem kondycji zdrowia organizmu. Salony fryzjerskie i salony urody są teraz oblegane, nieustannie mamy kłopot żeby zapisać się na dogodny termin, a kolejki są niezwykle długie. Nie mniej jednak to nie tylko fryzjerzy i kosmetolodzy o nas dbają, ale także robią to lekarze specjaliści. Oczywisty jest fakt, że odżywianie powinno być stosowane nie tylko od zewnątrz, ale przede wszystkim od wewnątrz, co bez wątpienia przyniesie najlepsze efekty. Jedną z efektywniejszych metod polepszenia kondycji skóry twarzy i głowy jest mezoterapia igłowa. Mezoterapia igłowa raczej nie jest pojęciem dobrze znanym, ale warto się z nim zapoznać, jeżeli problem łysienia czy zniszczonej skóry nas dotyczy. Wyjątkowość tego zabiegu leży w docieraniu odpowiednich substancji w głąb skóry, stosowane przy każdym rodzaju problemów skórnych i jest polecane zarówno płci męskiej jak i kobietom.

Wracając do skóry twarzy, mezoterapia igłowa jest bardzo efektowna i w zasadzie to właśnie ta część skóry jest najczęściej temu zabiegowi poddawana. Skóra na twarzy jest jedną z najdelikatniejszych i dlatego też szybciej się niszczy. Wprowadzane substancje redukują zmarszczki. Terapię można zastosować pod oczy, w miejscu tak zwanych ,,worków”, która je w dużym stopniu zmniejsza lub całkowicie niweluje. Mezoterapia twarzy pomaga przede wszystkim bio-rewitalizacji i jest oparta na stymulacji kolagenu i elastyny. Od razu po zabiegu skóra niestety nie wygląda zachęcająco i zdrowo, pojawiają się chwilowe zaczerwienienia i zasinienia; warto taki okres przeczekać, aby móc ujrzeć niezwykłe efekty polepszenia się stanu.

Wyróżniamy dwie metodyki w wstrzykiwaniu danych substancji: przy użyciu specjalnego pistoletu lub ręcznie przy użyciu strzykawki i igły. Nie jest to zabieg chirurgiczny, a jedynie wprowadzanie bardzo małych ilości specjalnych substancji, które zawierają w składzie, takie składowe jak peptydy, kwas hialuronowy witaminy i aminokwasy. Są one wprowadzane na głębokość 1-2 mm, prosto w miejsca tego potrzebujące. Zabieg mimo wstrzykiwania jest całkowicie bezbolesny i łagodny. Celem mezoterapii jest przywrócenie krążenia skóry. Jak sama nazwa mówi jest to terapia, czyli ciąg zabiegów, trzeba więc powtórzyć go kilka razy. Jaka jest najlepsza ilość i częstotliwość wykonywania zabiegów? Wszystko to zależy od wyjściowego stanu skóry, rodzaju dolegliwości, preparatu jaki stosujemy oraz osobistych potrzeb.Na początku zazwyczaj jest to cykl od 2 do 6 zabiegów co tydzień lub dwa tygodnie, następnie dla podtrzymania efektów kontynuuje się je co 2-4 miesiące. Taki cykl daje sporo większe i bardziej długotrwałe efekty, niż jeden zabieg. Czego dokładnie możemy oczekiwać po mezoterapii twarzy? Na pewno jędrność i nawilżenie oraz zredukowanie zaczerwienienia i zmarszczek.Wszystkie efekty utrzymują się dość długo. Mezoterapia igłowa nie tylko niweluje już powstałe schorzenia, ale także zatrzymuje powstawanie nowych, dzięki produkcji włókien kolagenowych oraz uruchamianiu procesów naprawczych.

Jeśli chodzi o włosy, ich wzrost jest dość złożonym procesem, na który składają się trzy części. Zdarza się przypadki, kiedy porost włosów jest wstrzymany. Taki stan rzeczy nazywamy łysieniem lub nadmierną utratą włosów. Pojawia się również pytanie, kiedy wypadanie jest normalne, a kiedy należy zacząć się martwić czy nie jest to łysienie? Nie znajdziemy na to dokładnej. Teoretycznie utrata mniej niż 100 włosów dziennie jest sprawą zwykłą, a więc kuracje stanu włosów, powinno się zacząć powyżej tej ilości włosów, co jest już raczej widoczne. Jak leczyć to problem? Metodyki leczenie jest mnóstwo, od preparatów do smarowania skóry głowy po terapię laserową, jednak to właśnie mezoterapia igłowa jest najpopularniejsza, co świadczy o jej efektywności w tym zakresie pielęgnacji. Przeprowadzenie tego rodzaju terapii przy łysieniu pomaga przywrócić krążenie, i jednocześnie pobudzić wzrost nowych włosów.

Zabieg mezoterapii wydaje się bardzo skomplikowany, co w praktyce okazuje się błędnym założeniem. Pierwszym zadaniem jest dokładne oczyszczenie skóry oraz nałożenie żelu znieczulającego zależnie czy pacjent, o to prosi. Kolejnym krokiem jest dezynfekcja i nakłuwanie. Same kłucia są minimalnie wyczuwalne, jednak pacjenci nie uważają, że jest to zabieg bolesny. Po przeprowadzonym zabiegu mezoterapii zaleca się nie korzystać z kąpieli parowych, stronić od opalania się oraz narażania skóry na zmiany termiczne. Dokładniejsze informacje przedstawia osoba wykonująca zabieg na wcześniejszej konsultacji, tak aby cały przebieg kuracji był jak najbardziej bezpieczny.

Komentarze są wyłączone.